Půdní vestavby

Sádrokartonové podkroví a půdní vestavby Knauf

Nejrozšířenějším způsobem opláštění krokví podkroví nízkoenergetických staveb je použití sádrokartonové desky Knauf. Vedle hladkého vzhledu je rovněž důležitý zisk tepelné i akustické pohody v podkroví. Oceníte to v dešti (žádný hluk), v zimě (teplo) i v létě (příjemné chladno). Důležitá je i ochrana krovu před požárem protipožárními deskami Knauf RED.

Podkroví Knauf se skládá z CD profilů Knauf vyrovnaných do roviny a zavěšených na krokvích tzv. přímými závěsy Knauf. Na tyto profily se dále namontují opět podle požadovaných vlastností sádrokartonové desky - „červené" Knauf RED (běžné podkroví) nebo „zelené" s červeným popisem Knauf REDGREEN pro koupelny v podkroví. Mezi krokvemi i pod nimi je samozřejmě umístěna tepelná izolace a pod krokvemi nebo mezi deskou a profilem je umístěna parozábrana (je třeba umístit přesně podle projektu). Spáry mezi deskami Knauf se zatmelí nejrozšířenějším tmelem na evropském i českém trhu Knauf Uniflottem.

Podkroví Knauf je tedy jednoduchým téměř univerzálním řešením jak vytvořit absolutně hladký tepelně izolující strop v podkroví ukrývající veškeré nutné rozvody domu a chránící dům i jeho obyvatele před požárem.